Pečená vejce se smetanou

24.06.2017

Mám velkou slabost pro snídaně. Vlastně je to mé nejoblíbenější jídlo dne. Ráda si s dětmi na snídani někam zajdu a ještě raději na snídani někoho zvu k nám domů. Dokonce jednou za měsíc pořádáme s mými sourozenci snídaňový sraz. Čím jsme starší, tím je těžší se potkat, a protože jsme čtyři není domluva jednoduchá, ale společné snídaně jsme si oblíbili, tak snad nám to vydží. 

Pečená vejce jsou skvělá, navíc můžete obměňovat druhy bylinek, které přidáte a tím obněňovat chutě. U nás doma je milujeme s koprem, ale i s bazalkou nebo tymiánem budou skvělá.


10 minut (11 minut pečení) / 2 porce


Ingredience: 

4 šťastná vejce

2 lžíce smetany

1 lžíce ghí nebo másla

čerstvé bylinky (kopr, bazalka, petrželka, tymián...)

sůl

pepř


Postup:

1.

Troubu předehřejeme na 160° horkovzduch. do dvou mističek rozdělíme máslo nebo ghí a smetanu. Mističky dáme na chvilku do trouby, aby se máslo (ghí) rozpustilo. Do smetanovo máslové směsi vyklepneme vejce. Osolíme, opepříme a posypeme bylinkami.

2.

Vejce pečeme 11 minut. Délka pečení se může lišit podle velikosti a čerstvosti vajec. Pokud budete mí vejce velikosti M za 11 minut pečení bude tuhý bílek a tekutý žloutek. Pokud preferujete vejce více či méně tuhé, délku pečení si upravte. Servírujeme posypané čerstvými bylinkami a pečivem.

TIP:

Pokud máte rádi sýrovou krustu na poslední tři minuty pečení posypte povrch vajec strouhaným parmazánem. 

Pro bezlaktózovou verzi požijte místo másla ghí a místo smetany rostlinnou smetanu nebo rostlinné mléko.