Ředkvičkové pesto

22.06.2017

Když jsem přišla z nákupu domů a přiněsla si ředkvičky, pokaždé mi bylo hrozně líto celý svazek lístků, jen tak vyhodit. Přemýšlela jsem co snimi tedy podniknout. Daly by se přidat do salátů, ale jejich chuť mě nikdy moc nezaujala, v salátech mám radši výraznější chutě. A tak vzniklo, toto pesto. V pestech se obvykle používají oříšky, ale já jsem pro kombinaci s ředkvičkami zvolila slunečnicová semínka. Ředkvičky i slunečnice jsou typické české plodiny, tak proč je nespojit? Pokud tedy kupuji slunečnicové semínka vždy se dívám na zemi původu a snažím se kupovat tu českou. Nejraději mám toto pesto na topince s čerstvými plátky ředkviček, nebo do sendvičů na výlet v kombinaci se sýrem, klíčky a rukolou, nebo klasicky do těstovin...fantazii se meze nekladou.

Protože mám ředkvičky ráda do salátů, tak bych za chvilku neměla v kuchyni nic jiného něž ředkvičkové pesto, proto když jdeme někam na návštěvu, vezmu skleničku pesta jako dárek. Zatím všem obdarovaným chutnalo, tak snad bude i Vám.


Příprava  - 15 minut


Ingredience:

lístky z jednoho svazku ředkviček

dvě - tři hrsti slunečnicových semínek (z ČR)

80 ml olivového oleje

malý stroužek česneku

sůl

pepř

Postup:

1. 

Důkladně omyté a osušené ředkvičkové lístky vložíme spolu s olivovým olejem, semínky a česnekem do mixéru a promixujeme. Dochutíme solí a pepřem a zamícháme.

2.

Hotové pesto plníme do skleniček. Povrch uhladíme a zalijeme vrstvou olivového oleje, který zde funguje jako konzervant, takže by se nám pesto nemělo kazit. Pokaždé když z něj odebereme část, tak musíme dolít olivový olej.