Zimní ovesná kaše

28.01.2018

Když se trochu ochladí, mám po ránu chuť na něco teplého a výživného, co mě pořádně zahřeje a dodá energii na celý den. Kaše přesně splňují všechny požadavky. Navíc se dají připravit už večer, takže ráno stačí jenom chvilka k tomu, aby byly na stole. Ovesná kaše je jedna z mých nejoblíbenějších. Suroviny se snažím nejrůzněji obměňovat a střídat, ale ovesná je prostě ovesná. 

Tentokrát jsem sáhla po zimní kombinaci surovin. Pomeranč, skořice, jablko a zázvor se skvěle doplňují. Pokud jste fanoušci výraznějších chutí, jednoduše přidejte zázvoru větší množství, ale opatrně, ať to nepřeženete. Určitě bude skvělá kombinace i s jiným druhem vloček (pohankové, rýžové...). Mně k pomeranči a jablku oves zkrátka a dobře ladí, ale fantazii se meze nekladou. Na závěr vždycky kaši rozmixuji, je to hlavně z toho důvodu, že mám ráda hladkou strukturu, a navíc jsou chutě více prolnuté. Pokud nemáte poruce mixér, určitě se tím netrapte. Kaše bude skvělá i tak. Ať Vám chutná.


10 minut / 4 porce


Ingredience:

1 hrnek jemných ovesných vloček

šťáva ze dvou pomerančů

1 jablko

0,5 cm kousek čerstvého zázvoru 

2 lžíce slunečnicových semínek

1 svitek skořice

2 - 3 lžíce medu (nebo rýžového sirupu)

čerstvé ovoce, semínka, ořechy na ozdobu

Postup: 

1. Základ na kaši si připravíme večer. Ovesné vločky propláchneme studenou vodou. Do menšího hrnce dáme všechny ingredience: propláchnuté vločky, jablko (i se slupkou) nakrájené na menší kousky, oloupaný nadrobno nakrájený zázvor, slunečnicové semínka, svitek skořice, šťávu z pomeranče a 1 a 1/2 hrnku vody. 

2. Ráno přidáme med a kaši povaříme cca 3 minuty.  Pokud by nám připadala moc hustá, doředíme vodou. Nakonec rozmixujeme ponorným mixérem. Rozdělíme na jednotlivé porce a doplníme o čerstvé ovoce, semínka, případně mletou skořici.