Banánová zmrzlina s čokoládou

16.07.2017

Zmrzlina k létu prostě patří. Tato je navíc jednoduchá, rychlá, dobrá a zdravá. Já jsem zvolila banánovo - čokoládovou kombinaci s mandlovým mlékem, ale pokud máte jiné chuťové preference, klidně experimentujte. Protože je zmrzlina s mandlovým mlékem (recept zde), tak je i veganská, ale určitě bude skvělá i s kokosovým nebo rýžovým mlékem. Hořké čokolády jsou většinou veganské všechny, ale důkladně si pročtěte složení, pokud tedy chcete stoprocentně veganskou verzi. Banány jsou samy o sobě relativně sladké, já jsem přidala ještě trochu agáve sirupu, který má jemnou chuť a navíc obsahuje spoustu vitamínů a patří mezi zdravější sladidla, tak pokud neznáte, určitě vyzkoušejte. Příjemné zmrzlinové ochlazení :)


10 minut / mražení přes noc


Ingredience:

6 banánů

400 ml mandlového mléka (recept zde)

100 g hořké čokolády (s podílem kakaa aspoň 60 %)

50 g mandlových plátků

5 lžic sirupu z agáve


Postup:

1. Banány oloupeme a nakrájíme na jeden až dva centimetry silná kolečka. V krabičce vložíme do mrazáku a necháme minimálně šest hodin, ideálně přes noc, zmrznout. 

2. Do mixéru dáme zmrzlá kolečka banánů, mandlové mléko a sirup a vše promixujeme. Nakonec přidáme nasekanou čokoládu a rychle promixujeme, aby se zmrzlina propojila s čokoládou a špachtlí vmícháme mandlové plátky.

3. Zmrzlinu hned servírujeme se strouhanou čokoládou a plátky mandlí, nebo ji uložíme zpět do mrazáku. 

TIP: Při pozdějším servírování doporučuji zmrzlinu vytáhnout patnáct minut před podáváním. Banány mají skvělou konzistenci, ale hodně zmrznou, takže se vám zmrzlina lehce povolená bude lépe porcovat.