Kokosový chia puding

24.06.2017

Určtě už jste slyšeli tisic a jeden názor na chia pudingy. Já jsem o nich dlouho dobu opravdu jen slyšela a nijak zvlášť mě nezaujaly. Pravdou je, že k tomu asi hodně přispěl i fakt, že jeden z prvních, který jsem ochutnala, byl chia puding s opraženými kokosovými plátky, když jsme byli na dovolené na Bali. Nejspíš to nebylo vinou pudingu, ale spíš kombinace podnebí a vedra a mého těhotenství, ale dva dny proležené k vúli žaludky nebyly nic moc. Pak jsem si řekla, že prolomím kletbu a chia puding si udělám doma (pro jistotu bez opraženého kokosu) no a výsledek byl nad očekávání výborný. 

Skvělé na této snídani nebo svačině je hlavně to, že je opravdu super jednoduchá a nezebere téměř žádný čas. U nás doma ho Ema úplně miluje a když má na výběr z čehokoliv a pudingu vždycky vítězí puding. Doporučuji na puding pouźít domácí kokosové mléko, já ho sním mám tedy nejraději, protože je jemnější než kupované. Obecně platí zásada jeden díl chia semínek na 4 díly tekutiny. Abych nemusela všechno vážit používám 100 ml odměrku, tedy jedna odměrka semínek a čtyři odměrky mléka. Na ozdobu použijte co máte zrovna po ruce, mé oblíbené kombinace jsou mango a černý sezam, nebo lesní ovoce a oříšky, ale fantazii se meze nekladou.


10 minut  (odležení přes noc) / 4 porce


Ingredience:

400 ml kokosového mléka (odkaz na domácí)

jedna 100 ml odměrka chia semínek 

1 - 2 lžíce medu (agáve sirupu, javorového sirupu...)

čerstvé ovoce, oříšky, semínka na ozdobu


Postup:

1.

Chia semínka, mléko a medv misce promícháme. Po chvilce stání promícháme ještě jednou a rozdělíme do čtyř skleniček. Dáme do ledničky přes noc nabobtnat. 

2.

Další den skleničky dozdobme ovoce, semínky, oříšky nebo klíčky a podáváme.