Tapiokový mandlový pudink

10.09.2017

Tapioka se získává z kořenů keře maniok, který se pěstuje v Jižní Americe a západní Indii. Tapioková mouka je přirozeně bezlepková a dá se jí výborně nahradit lepková mouka, má podobné vlastnosti jako rýžová. Škrob z tapioky je nejčastěji používán v podobě tapiokových perel, které jsou skvělé k vaření právě nejrůznějších pudinků.

Tapiokové perly seženete v každé zdravé výživě nebo i větších supermarketech. Prodává se jich několik druhů různých velikostí. Platí, že čím větší perly, tím delší doba namáčení nebo vaření. Já mám moc ráda kombinaci s mandlovým mlékem (recept zde) a skořicí, ale klidně experimentujte a zkoušejte nové kombinace, fantazii se meze nekladou. Protože je pudink skvělý i za studena, hodí se jako výživná a zdravá svačina dětem do školy nebo na výlety.


15 minut / 4 porce


ingredience:

60 g tapiokových perel

350 ml vody

300 -350 ml mandlového mléka (recept zde)

1 lžička skořice

1-2 lžíce medu (javorového sirupu, agáve sirupu, rýžového sirupu...)

granola, oříšky, čerstvé ovoce na ozdobu


Postup:

1. Tapiokové perly smícháme s vodou. Pokud používáme perly malé velikosti, necháme je nabobtnat 10 minut, pokud větší, ideálně je namáčíme přes noc.

2. Do hrnce dáme tapiokové perly i s vodou, přidáme mandlové mléko, med, skořici a na mírném plameni 

za stálého míchání přivedeme k varu. Vaříme do zhoustnutí. Pokud by se vám pudink zdál příliš hustý, přidejte trošku mandlového mléka.

3. Hotový pudink naplníme do skleniček a servírujeme s ovocem, granolou nebo oříšky. Můžeme podávat teplý nebo studený.